Bylo 2012

6. – 9.12.2012
Studijní návštěva – Dobkow (Polsko)
Již rok se přátelíme s malou obci Dobkow z polského Dolního Slezska, ležící 130 km od Veselé. Tentokráte jsme se vydali na studijní návštěvu do Dobkowa, abychom poznali jak zde pracují s místním kulturním bohatsvím, jako jsou tradice, příběhy, dějiny. Současně nám představili svou desetiletou praxi v komunitním plánování a spojování nápadů místních, která dnes vyústila v projekt Ekomuzea, získaní ceny nejhezčí obec Dolního Slezka a projekt obnovy rozsáhlého stavení na vzdělávací centrum místní krajiny a kultury za získaný grant milion euro. Na místě byly také zástupci naší druhé partnerské vesnicčky Fontenau z Galície (Šp.).
Web projektu

  
fotky

 

16.09.2012

Tři sestry – Turnovské divadelní studio
18:00, Sedlákovic Stodola, Veselá

Turnovské divadelní studio pro veselské i přespolní zahrálo komediální klasiku od Antona Pavloviče Čechova „Tři sestry“, příběh opravdových ruských můžů, šlechticů krve i ducha, kteří vedou svůj velký boj tak, jak je A.P.Čechov napsal o třech dámách.
Hrají: Ivan Kunetka, Petr Dvořák, Petr Haken a Jan Pekař.
Více o hře a spolku. Z médii o výstoupení

Vice fotek

 

15.09.2012

Veselá Vařečka – soutěž o nejchutnější veselskou sladkost 2012
17:00 – 19:00, Sedlákovic Stodola, Veselá

zákusky, dorty, koláče či buchty..
Výsledky bude hodnotit nezávislá, vzácná a mezinárodní porota.
Pro první 3 jsou připraveny hodnotné ceny !
Speciální cenu získá sladkost upečená podle nejstraršího veselského receptu.

po soutěži, v 19:30 následuje ve stodole koncert country skupiny BRÁCHOVÉ
občerstvení zajištěno,vstupné dobrovolné

Vice fotek

 

25.8.2012

Kaczawskie Warsztaty Artystyczne w Dobkowie (Polsko)
Naše partnerská organizace Dobkow (Polsko, Dolní Slezko, 115 km od Veselé) vás zve na tradiční letní slavnost „Kačavských uměleckých dílen“, která se konná 25.8.2012 v Dobkowie. Od 14 hodin vás čekájí různé řemeslné dílny (kovářská, keramická, včelařská, sklářská, švadlenská, ..), tradiční jarmark místních výrobků, výbuchy místních sopek a hudební představení i s hosty z Trutnova – Marta a Rasputin Band. Veselá vesnice bude na místo vypravovat skupinu, která bude na slavnosti prezentovat Veselou a nás festival humoru. Více o Dobkowie a jejich letní slavnosti: zde

Vice fotek

 

23.8.2012
Kočovné divadlo – Odyssea 
20:30, Veselská náves
1 autobus, 4 mladí herci a mýtický příbeh Odyssea v dnešním lesku. Veselská náves optět vesele ožije, tentokráte představením rolex explorer ii replica kočovného divadla před jejich kočovným autobusem: Čtvrtek 16. srpna od 20:00 na návsi ve Veselé u Mnichova Hradiště (vedle kapličky). Vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno. Prodej Pamětních mincí a pohlednic. Více o divadlu na: http://www.facebook.com/KocovneDivadlo , Plakát ke stažení. (pozor přesunuto na 23.8.2012!!!!!!)

Více fotek

 

16.8.2012
Letní kino
Bohužel soubor Kočovného divadla onemocněl a představení bylo přesunuto na 23.8.2012 na 20:30 – Náhradním programem bylo promítání Několika krátkých animovaných filmů z ANIFESTu a film s Vladimírem Menšíkem – Happy End. Promítání proběhlo na návsi vedle kaple a sochy Floriána. V případě deště ve stodole u Sedláků. Velká omluva od souboru kočovného divadla. Nicméně i tak vás rádi přivítáme na návsi.

Fotky z promítání

 

23.07. – 5.8.2012
Workcamp na statku v Mnichově Hradišti

Veselá vesnice pomáhá i mimo Veselou. Za zámkem v Mn.Hradišti je statek, zde sídlí místní pobočka FOKUS, organizace která se stará o duševně nemocné. Potřebovali zde vykopat dvůr a tak jsme je propojili s organizací INEX-SDA, která nabízí mladým z celého světa možnost dobrovolničit. Výsledkem je, že od 23.7 do 5.8.2012 bylo v Mn.Hradišti 12 dobrovolníků z (Kanady, Finska, Španělska, Turecka, Francie, Česka a Srbska). Celý týden na statku odváželi zeminu z místního dvora. Veselá vesnice jim naopak zprostředkovává kontakt s místní historii a kulturou. A aby nemusely hlínu vyvážet na placenou zavážku, zemina jde za hřište do Veselé, kde v budoucnu poslouží jako prodloužení dráhy pro hasičské závody. 27.07.2012 skupině dobrovolníku prezentoval historii obce Veselá Vratislav Šverma.

22. – 23. 6.2012
Veselá pouť – festival humoru a řemesel ve Veselé
veselská náves a statek u Sedláků

„Veselá pouť – festival humoru a řemesel“ proběhla 22-23.6.2012 v obci Veselá u Mnichova Hradiště. Tradici pouti v obci jsme obnovili po 30 letech. Program a další informace o Veselé pouti – festivalu humoru a řemesel zde: www.veselapout.cz
  

Vice fotek

 

7.04.2012
Odpoledne velikonočních zvyků 
Statek u Sedláků 15:00 -18:00
Společné pletení pomlázek, zdobení velikonočních perníků a malování vajíček.
Proutky zajistíme, když si ale přinesete další, na škodu to nebude. Perníky, zdobení, vajíčka vás budou čekat na místě. Na místě bude také zajištěno drobné občerstvení a v případě chladného a deštivého počasí bude na místě připraven stan. Současně bude otevřena veselská kaplička. Fotky zde.
  

 

22.o3.2012
Veřejné zakládající setkání Veselé Vesenice o.s. 
18:00 – 20:00
Setkání se zúčastnilo 20 veselských. Iniciátoři sdružení představili obecný záměr sdružení a následně jsme diskutovali způsob fungování organizace a první projekty: Živou paměť veselskou, Veselou pouť, Výstavu o dějinách Veselé v místní kapli, a další jednotlivé nápady. Fotky ze setkání zde.
 

 

2.01.2012
Narodila se Veselá Vesnice
Dne 2.01.2012 vzniklo nové občanské sdružení Veselá Vesnice. Sdružení vzniklo, aby vytvořilo společný prostor pro aktivní občany z Veselé u Mnichova Hradiště a okolí Veselé, tedy oblast Pojizeří a Českého Ráje. Za vznik sdružení se zasadili Ondřej Lochman, Lenka Dutková a Dana Bartoňová.