Bylo 2013

1. 12. 2013 Ohňostroj ve Veselé
1 18.00 ve školním areálu (Školní ulici) proběhnl již tradičně silvestrovský ohňostroj.

 

***

24. 12. 2013 Štědrý večer nastal

Přijďte si na Štědrý večer společně zazpívat vánoční koledy. Hudebníci nechť vezmou nástroje, noty zajistíme a přinést můžete i cukroví a teplý nápoj. Pro každou veselskou rodinu bude přichystán malý vánoční dárek.

 

***

22. 12. 2013 Slavnostní přivítání opravené sochy Jana Nepomuckého

Pojďte s námi rozbalit první vánoční dárek! V neděli 22. 12. od 14 hodin. Přijďte se podívat jak se po 52 letech vrátila na své místo socha Jana Nepomuckého. Krátké setkání provoní vně svařeného vína.
***

5. – 10. 12. 2013 Studijní návštěva Fontao (Španělsko)

Po roce jsme opět vyrazili na setkání česko – polsko – španělského projektu „Happy villages“. Tentokrát se setkání konalo ve španělské vesnici Fonato (45 km od Santiaga de Compostely). Vesnička Fontao je původně hornické město které zažilo svou největší slávu v době druhé světové války. Od 60. tých letech 20. století byla zcela opuštěna a v roce 2005 opět osídlena, dnes zde žije cca 200 obyvatel. Měli jsme opět možnost načerpat inspiraci z pořádání podobných akcí na jiném místě a podělit se o zkušenosti z našich obcí. Více fotografiích najdete v galerii na našich facbookových stránkách a více o projektu naleznete na stránkách prjoektu Happy villages.

 

 
***

Babiččina česko-polská dobrovolná kuchařka

Tvoříme krásný vánoční dárek! My z Veselé u Mnichova Hradiště a lidé z Dobkowa u Jeleniej Gory (PL) vytváříme prostřednictvím společné práce na česko-polskou kuchařku s oblíbenými recepty našich babiček. Více informací a fotografií najdete ZDE

 

***
4. 12. 2013 Rozsvícení vánočního stromku
Adventní čas jsme zahájili rozsvícením vánočního stromu.Využili jsem krásné borovice na návsi a poprvé, ale jistě ne naposledy jsme ji nazdobili a osvítili. Krásný program pro nás nacvičily děti z veselské mateřské školy. Více fotografií najdete ZDE.

 

 

 

 

 

 

***

10. 11. 2013 Slavnostní otevření naučné stezky Živá paměť Ve(selská)
Vydejte se s námi na procházku, při které ožívají příběhy především z první poloviny minulého století. Provázet Vás budou stará okna veselských domů, staré fotografie a lejstra a psané i zvukové příběhy veselských pamětníků, které si můžete u každého zastavení poslechnout. Fotografie můžete shlédnout ZDE nahrávky a mapu najdete ZDE

 

 

 

 

 

 

***

21. 9. 2013 Veselá Vařečka
Druhý ročník Veselé Vařečky opět provoněl veselské domácnosti a v sobotu odpoledne jsme se sešli opět ve stodole k ochutnávání všech připravených dobrot. V prvním kole ochutnávala porota a pak jsem se do pečených dobrot pustili všichni. Porotci neměli lehkou práci, musím říct že každá sladkost měla své příznivce´a tak jistě nebylo snadné rozhodnout o vítězi. Po skončení soutěže bylo na programu divadlo „To byl teda Silvestr“ v podání ochotnického soubor DS Tyl. Opět jsme se sešli v hojném počtu a výborně jsme se bavili.

 

 

 

 

 

Projekt je financován v rámci Programu státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace MŠMT.

 

***

31. 08. 2013 Kaczawskie Warsztaty Artystyczne w Dobkowie (Polsko)
Opět jsme navštívili Dobkow, zúčastnili jsme se každoročních slavností, stejně jako v loňském roce. V rámci slavností jsme vařili knedlíky, pletl copánky, malovali na obličeja dělali bubliny. Naše děvčata také zasedla v porotě o místní nejlepší sladkost.

 

 

 

 

 

 

***

16.8.2013 Beseda s hercem Václavem Knopem
Na statku proběhla vydařená beseda s profesorem Jonášem ze seriálu Hospoda, Václavem Knopem a jeho kolegou, kamarádem Otou Jirákem. Jaké to celé bylo se můžete dočíst ZDE

 

***

Veselá pouť 2013

Veselá pouť – festival radosti a kouzel, 22. a 23. 6. 2013. Proběhl již druhý ročník naší znovuobnovené pouti, na fotografie se můžete podívat ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

30.03.2013

Veselé Velikonoce ve Veselé

  

Vice fotek

 

9.02.2013

Veselský Masopust 2013

  
Vice fotek